Rycerze Św. Franciszka z Asyżu
przy Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej
Katowice Podlesie

 

Historia
Spotkania
Galeria
Linki
Strona główna

 

 

 

   


29.07 - 08.08.2021
Rekolekcje Rycerzy na Połomiu


W rekolekcjach wzięły udział 34 osoby (w tym 27 dzieci: z Podlesia -8, Rudy Śląskiej -5, Bytomia -4, Dąbrowy Górniczej -5, Sosnowca-2, Bierunia-1, Gliwic-1, Miedary -1). Rekolekcje prowadził br. Zbigniew Kołodziejczyk ofm cap, animatorki - opiekunki: z FZŚ: s. Leokadia Puto, s. Małgosia Szymaszek, aspirantka do FZŚ  psycholog i psychoterapeuta Ania Migała, Karolina Dobrzańska (skrzypce), Julka Błaszczyk (gitara) P. Julia, rycerka Marta skrzypce i rycerka Ola klarnet. 

Codzienna msza św. z homilią br Zbigniewa (z uwagą wysłuchana) z aktywnym włączaniem się czytania, psalmy, modlitwa wiernych, Koronka do Miłosierdzia Bożego, wspólne modlitwy rano i wieczorem i Apel Jasnogórski. Różaniec np. w drodze, codzienne spotkania w grupach z rozważaniem Ewangeli św. Marka., oraz 2 razy Adoracja NS. Dzieci w grupach otrzymywały na przemian codzienne zadania: porządki w jadalni, sprzątanie wspólnych pomieszczeń, przygotowanie liturgii i sprzątnięcie kaplicy, prowadzenie modlitw porannych i wieczornych. Sprzątanie swoich pokoi. Resztę dnia wypełniały takie atrakcje jak kąpiel w stawie, jacuzzi, park linowy, wyjścia w góry ze zbieraniem jagód, na Kawulonce jazda na konikach, tor ćwiczeń i zadań sprawnościowych, wieczorne śpiewanie, ognisko, tańce, wieczory talentów. 

2 sierpnia w święto MB Anielskiej  dzieci z opiekunami otrzymali plan terenu z zadaniami od św. Franciszka a brat Zbigniew uczestniczył w Krakowie w pierwszych ślubach S. Natalii, która przed wstąpieniem do klarysek posługiwała muzycznie Rycerzom. Naszym gospodarzom Władkowi i Marioli Procner, synom Władkowi i Bartoszowi, babci Ani i Bogusi oraz pani kucharce dziękujemy za smaczne posiłki i miłość nam okazywaną na każdym kroku. Odwiedziła nas s, Jadwiga Kubica przełożona wspólnoty FZŚ w Istebnej. Pokój i Dobro.